Přehodnoťte svůj režim, abyste se lépe připravili

Obsah:

Anonim

Rychlost

Moje první akce byla závod Tough Guy v roce 2010, "říká 25-letý Jon Albon. Jeho motivem nebylo stát se šampiónem. "Znělo to jen trochu zábavy, protože to nebyla běžná běhová jízda - potřeboval seskočit a plazit se pod věcmi. Viděl jsem to jako zkoušku, jak jsem byl tvrdý. Začal jsem docela zpátky, ale v prvním závodě jsem se ujal pár míst."

Bylo jasné, že prostě dobrý běžec nestačí. "Během běhu jsem se udělal velmi dobře," říká angličan, který sídlí v Norsku. "Ale překážkám jsem byl opravdu chladný a zpomalil." Albon skončil 76. místo. Jeho dalším závodem byl mnohem méně konkurenční Wolf Run, který vyhrál poměrně snadno a získal další závody. Když začal, říká: "mohl byste jen běžet a vyhrát. Ale sport se od té doby stal mnohem konkurenceschopnějším. "Věděl, že potřebuje svou hru, pokud chce zůstat vpřed.

Albon byl spokojený se svou rychlostí - kterou držel krok s jízdou a jízda na kole - ale věděl, že jeho síla uchopení ho nechává. "Přidala jsem boulderingové sezení ke mému tréninku," říká. "Chystáte se vylézt na moji závody. Lidé si myslí, že potřebujete sílu, abyste překonali překážky, ale je to síla v prstech, která půjde nejdříve."

A zatímco Albonova rychlost nohy byla dobrá, uvědomil si, že styl běhu v překážkových závodech se liší od ustáleného tempa zjištěného v 10K nebo maratónech. "Orienteering je podobný běh," říká Albon. "Povaha stop-startu, že musíte projet lesem a zpomalit, aby se podíval na vaši mapu, se může stát překážkou."

Změna v přípravě se vyplatila. Albon vyhrál každý závod na překážky, který nastoupil v roce 2014 a stal se v této době světovým šampiónem OCR a šampionem světa. Tento rok? Více z toho samého. Je čas na to ještě tvrdší.

Ponaučení

Nebojte se o vážení

Můžete získat všechny síly, které potřebujete z cvičení tělesné hmotnosti. Během výcviku tréninků pro Tough Mudders udělejte každých 2 km každých 2 kilometry, abyste se připravili na start závodu.

DOPORUČUJEME: Tréninkový plán těžkého mudrce

Zaznamenejte si trénink

Stáhněte si aplikaci Aplikace pro sociální posilovnu Strava a sledujte své návštěvy. Umožní vám sdílet své běžecké a cyklistické trasy on-line, stejně jako ostatní lidi, abyste viděli, jak se porovnáváte.

Jít běhat

Nepokládejte se pouze na překážky. Jděte do kopce - studie z roku 2010 v Medicína a věda ve sportu a cvičení zjistili, že běžci, kteří různí své tempo na různých přechodech, mají konzistentnější úroveň spotřeby kyslíku, což jim umožňuje pokračovat dál.