MF mluví s týmem GB GB David Weir

Anonim

Jaké jsou vaše cíle pro londýnské paralympijské hry?Chci jen jednu zlatou medaili. Nemyslím si, že o víc vyhrát. Něco jiného je bonus. Mám dobrou šanci vyhrát čtyři, ale je to Paralympia, takže všichni budou v horní podobě. Vítězství před domácím davem by bylo úžasné. Plochá pneumatika vás v roce 2010 utrpí vítězství v pátém maratonu v Londýně. Jak jste byl zklamán?Byl jsem opravdu zklamaný a frustrovaný v cíli, ale od té doby jsem si uvědomil, že dokončení třetího přes dvě punkce bylo skvělým úspěchem. Přední pneumatika šla na 16 mil [26 km], ale vzhledem k tomu, že na ní není příliš velká váha, jsem byl v pohodě. Ale když zadní pneumatika šla, nebylo nic, co bych mohl dělat, kromě naděje, že jsem měla dost velkého vedení - neudělal jsem. Nic jsem nemohl udělat. Tyhle pneumatiky jsem nepoužil od té doby! Vyhráli jste v roce 2010 maraton v New Yorku. Jak se toto vítězství vyrovnalo vašim úspěchům v Londýně?Byl to velký tick na mém seznamu úkolů. V roce 2005 jsem přišla na páté místo a vždy jsem se chtěl vrátit a vyhrát. Je to těžší kurz než Londýn: existuje více kopců a mostů, které se mohou vylézt, a to může být vídejší a chladnější, takže bylo skvělé vyhrát. Zejména proto, že jsem vyhrál o jednu vteřinu, což ukázalo, jak konkurenční je pole. Soutěžíte na 800 m, 1500 m, 5 000 m a maratónu a dělali jste také 400 m. Jak těžké je trénovat pro takové různé události?Je to docela snadné. V závodě na vozíku je klíčem k úspěchu bez ohledu na vzdálenost, protože poslední kolo bude téměř vždy sprintem. Začal jsem jako sprinter, takže jsem vždycky byl rychlý, ale vždycky jsem měl rád taktický prvek, který je potřeba k úspěchu na delších vzdálenostech - jak musíte neustále vyhodnocovat a analyzovat to, co se děje kolem vás. Jaký je typický týdenní trénink?Většina ráno udělám 15 až 20 mil [24-32 km] a pár nocí týdně budu na trati, která dělá Fartlek, takže 100 m odtud 100 m, nebo 350 m pak 50 m, 12 kol. Je to intenzivní, takže je to těžké zasedání. Když jsem v tělocvičně, je to hlavně klimatizace s léky. Jak těžký by průměrný člověk našel konkurenci v závodě invalidního vozíku?Vůbec by to vůbec neudělal! Trvá to obrovské množství síly, a pak je to všechno o technice. Je to jako plavání nebo jízda na kole - pokud jste nezvládli pohyb, budete velmi unaveni. Před mnoha lety se spousta lidí jen domnívala, že jsme se probudili a právě vyšli ven a maraton. Neuvědomili si, že se opravdu trénujeme, jako každý jiný sportovec. Dnes je mnohem lepší pochopení. Pro více rozhovorů se špičkovými sportovci se přihlaste MF - Dáme vám to pět vydání za 5 liber.

Stáhněte si digitální verzi posledního vydání iTunes.